Home 
НОВИНИ 
Події року 2007 
ДЮПЦ (о) 
Осередки 
Реєстр Уладів 
Документ 
Методичка 
Форум округи 

 

 

    Офіційна сторінка проекту „Проведення навчань для кандидатів та прийомних сімей  в Івано-Франківській області ”

 

              Карпатський фонд

   

  В Івано-Франківській області налічується 1 620 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. На даний момент створено 25 прийомних сімей, в яких виховуються 33 дитини. Однак залишається ще багато дітей, яким потрібна сімя, як середовище любові та батьківського тепла. Одним з найдієвіших механізмів вирішення даної проблеми в Івано-Франківській області є заохочення більшої кількості мешканців створити прийомну сім’ю або взяти опіку над дитиною. Варто відзначити, що даний підхід до вирішення проблеми дітей-сиріт є відносно новим для держави і потребує широкого інформування населення. Також важливе значення має донесення інформації про сімейні форми влаштування дітей, особливо у сільській місцевості. Адже сільські жителі поки що найменш обізнані з цих питань.

  Мета проекту – створити сприятливе середовище для збільшення кількості прийомних сімей в Івано-Франківській області через широке інформування громадськості, навчання кандидатів та прийомних батьків та налагодження співпраці з органами муніципальної влади.

  Проект поширює свою діяльність на територію Івано-Франківської області.

  завантажити План дій (.doc 44 kB)

  Керівник проекту:      Руслан Романович Марцінків

  Електронна адреса:  marcin2006@ukr.net

  Телефон.факс:          8 (034 22) 24228

 

________________________________________________________________________      

ПРЕС-РЕЛІЗ

Пласт закінчив навчання прийомних сімей                              

  Івано-Франківська округа Пласту – Національної скаутської організації України спільно з представиками обласного ЦСССДМ та молодіжною комісією Української Греко-Католицької Церкви  при підтримці Карпатського фонду та мережі благоді йних фондів центральної та східної Європи впродовж січня-серпня 2008 року реалізовував проект  Проведення навчань для кандидатів та прийомних сімей в Івано-Франківській області” в рамках якого провела ряд заходів спрямованих на допомогу дітям-сиротам нашої області, а саме:

  • семінар з обміну досвіду між вже діючими прийомними сім’ями де вони мали змогу обмін               ятись досвідом та отримати консультації від фахівців.
  • навчання для кандидатів та прийомних сімей, результатом який стала поява 20 сімей області котрі мають право створити прийомну сім’ю. Вже сьогодні створено 3прийомні сім’ї, 1 будинок сімейного типу( 6 дітей-сиріт), 7 сімей на стадії оформлення документів по створенні прийомної сім’ї.
  • проводилась постійна інформаційна діяльність в наслідок якої було                         розповсюджено 30000 тис. буклетів, 3000 постерів, велика кількість публікацій в газетах, кілька радіо та телевізійних сюжетів та програм. 1500  священників та сільських голів  на території області ознайомлені та залучені до проекту через поширення іменних листів з інформацією про форму роботи з дітьми-сиротамсоціологічне дослідження, яке проводилось в рамках проекту показало  ставлення та поінформованість до проблеми дітей-сиріт мешканців області.
  • видана книга « Підручник для кандидатів у прийомні сім’ї».

  Крім того, протягом проекту йшла постійна  тісна співпраця між органами державної влади, громадськими організаціями, місцевими громадами та ЗМІ.  Метою  проекту було створити сприятливе середовище для збільшення кількості прийомних сімей в Івано-Франківській області через широке інформування громадськості, навчання кандидатів та прийомних батьків та налагодження співпраці з органами муніципальної влади. Для реалізації даного проекту сприяло і те, що 2008 рік проголошено указом  президента України роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як зазначив керівник проекту, голова Івано-Франківської округи Пласту НСОУ Руслан Марцінків: «Заходи які були проведені нашою організацією спільно з партнерами – це маленький крок до вирішення проблеми дітей-сиріт в Івано-Франківській області. Наша організація, незважаючи на офіційне закінчення проекту, і надалі буде працювати в даному напрямку »

_________________________________________________________________________

      В рамках проекту  Проведення навчань для кандидатів та прийомних сімей в Івано-Франківській області”, 5-6 квітня на базі відпочинку „Лімниця” с. Вістова, Калуського району було проведено  семінар з обміну досвідом для діючих прийомних батьків.

     В семінарі взяло участь 30 батьків та дітей, які окремо по групах займалися з психологами ЦСССДМ. Прийомні батьки спілкуючись з психологами ділились проблемами та здобутками у вихованні дітей. По закінченню семінару учасники в чергове переконались у необхідності приведення таких навчань. .

_________________________________________________________________________

           Уряд виділив додатково майже 32 мільйони гривень для фінансування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей за принципом "гроші ходять за дитиною"

  Обґрунтовуючи необхідність прийняття такого рішення, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив: «Тільки протягом першого кварталу 2008 року у новостворені та функціонуючі прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано 394 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З метою забезпечення необхідних виплат у повному обсязі протягом 2008 року Міністерством запропоновано збільшити загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

  Юрій Павленко звернув увагу членів Уряду на стійку тенденцію збільшення кількості дітей, які влаштовуються у сімейні форми виховання. Якщо у 2004 році у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу було влаштовано лише 121 дитину, а загальна кількість дітей, які виховувалися у сім’ях та ДБСТ на той момент становила 1182 дитини, то протягом 2007 року власну домівку знайшли аж 2154 дитини, загальна кількість вихованців прийомних сімей та ДБСТ досягла – 4882 дітей.

  За попередніми прогнозами у 2008 році у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу буде додатково влаштовано понад 1784 дитини.

  Додано Одін 28.04.2008р.

 

 

 


Copyright (c) Odin 2008.All rights reserved.

albatros@ukr.net