Home 
НОВИНИ 
Події року 2008 
ДЮПЦ (о) 
Осередки 
Реєстр Уладів 
Документ 
Методичка 
Книга гостей 

 

 

 

 

Пластуна Руслана Марцінківа відзначено премією Кабінету Міністрів України за особливі досягнення

Вранці у середу, 23 червня 2009 року, в Києві депутата Івано-Франківської Обласної Ради, окружного Івано-Франківської округи – ст. пл. Руслана Марцінківа, ОЗО було відзначено премією Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

За розпорядженням прем’єр міністра України – Юлії Тимошенко диплом, пам’ятну відзнаку та премію друг Руслан отримав з рук Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту – Юрія Павленка.

На дане нагородження ст. пл. Руслана Марцінківа було висунуто від Івано-Франківської Обласної Державної Адміністрації та паралельно від Крайової Пластової Старшини.

 

 _________________________________________________________________


Івано-Франківські пластуни впорядкували могили українців у Польщі

«Ми не маємо морального права забути своїх предків. Поляки та німці відновлюють цвинтарі в Україні, а ми маємо тисячі сіл на наших етнічних землях – Лемківщині та Холмщині, а не хочемо відновити історичну пам'ять», Р.Марцінків

З 23 червня по 3 липня 18 прикарпатських пластунів – членів Івано-Франківської округи НСОУ Пласт з ініціативи депутата обласної ради Руслан Марцінківа впорядковували могили українців.
Івано-Франківські пластуни під керівництвом голови ради округи Пласту Ігоря Шевчука поїхали до Польщі на запрошення тамтешньої громадської організації «Пограниччя», яку очолює греко-католицький священик о.Стефан Батрух. Пластуни відновлювали українські могили в теперішніх польських селах Бахів, Берізка, гміні Балігрод, Підкарпатське воєводство, республіка Польща.
За словами Руслана Марцінківа, взявши приклад з волинських пластунів, які чотири роки опікуються могилами українців на Холмщині, пластуни Івано-Франківська започаткують цю «добру, благородну справу на теренах Підкарпатського воєводства, де знайшли вічний спокій багато переселенців з України».
 
В Івано-Франківській «Химері» презентували книгу
про Романа Шухевича – пластуна

«Здобудеш українську державу або загинеш у боротьбі за неї» - перша точка декалогу українського націоналіста, упорядник С.Ленкавський

 
20 листопада 1997 року, в Івано-Франківському кафе-клубі «Химера» з ініціативи депутата обласної ради Руслана Марцінківа відбулася презентація книги «Роман Шухевич – пластун. Юнацькі та молоді роки Головного Командира УПА». Книга побачила світ у місцевому видавництві «Місто-НВ».
Упорядником книжки є 27-річний львів'янин, історик, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Андрій Сова.
Книга «Роман Шухевич – пластун. Юнацькі та молоді роки Головного Командира УПА» містить в собі спогади друзів та знайомих родини Шухевичів, зокрема пластунів.
Серед них є представники куреня «Чорноморці» Богдан Підгайний, Мирон і Богдан Ганушевський, Роман Турко та «Лісові Чорти» – Роман Голод.
 

Пластуни почали літнє одоровлення з вшанування 100-річчя з дня народження пластуна-скоба, генерала УПА Романа Шухевича

3 Липня 2007, 17:37, Суспільство


З 29 червня по 1 липня 2007 року 350 юнок та юначок з Івано-Франківська, Тернополя, Львова, Дніпропетровська, Рівного, Городенківського, Рогатинського районів, м. Калуша, Коломиї, Косова, с. Білих Ослав, Фраги та Липівки провели святкову зустріч в с. Хмелева Городенківського району присвячену 100-річчю з нагоди дня народження пластуна-скоба, генерала УПА Романа Шухевича. В програмі зустрічі відбулись наступні заходи: сплав по ріці Дністер по маршруту мандрівок Романа Шухевича, спортивні ігри та змаги, українське мистецтво, парапланеризм та дельтапланеризм, пейнтбол, урочистий вимарш та патріотична ватра за участю влади, духівництва та гурту «Рутенія», барда Ігоря Гриника та інших. Підсумок зустрічі було підведено в с. Тишківцях Городенківського району на святкуванні ювілею.

Як зазначив комендант зустрічі, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова постійної депутатської комісії з питань молоді, спорту та розвитку фізичної культури Руслан Марцінків: «послідовників націоналістичних ідей Романа Шухевича з кожним роком все більшає і вже назад, в комуністичне та неукраїнське минуле Україні вороття немає». Пластуни особливу подяку висловили голові обласної ради Ігорю Олійнику, голові ОДА Роману Ткачу, народному депутату Україні Зіновію Шкутяку та депутатам обласної ради Богдану Заріцькому, Олександру Сичу, Володимиру Федораку.

Таким чином пластуни почали свої пластові табори, які відбуваються в с. Михальче Городенківського району, Білі Ослави Надвірнянського району, с. Саджава Богородчанського району, с. Поляниця Болехівської міської ради, с. Гриньків Рожнятівського району, с. Липівка Рогатинського району.
Пройшов табір Івано-Франківської округи «В пам'ять Грома»
Пластуни Івано-Франківської області провели стаціонарно-мандрівний табір, присвячений командиру Воєнної округи-4 „Говерля”, Групи „УПА-Захід”, референту Служби безпеки ОУН Карпатського краю, пластуну, полковнику Миколі Твердохлібу, на псевдо Грім. Таборування проходило з 16 до 27 липня в урочищі Остодір поблизу села Осмолода Рожнятівського району.
За цей час пластуни здійснили пішу мандрівку на Горганські вершини Висока та Ігровище, краєзнавчу подорож до музею в Осмолоді, митрополичої палати, Ангелівської домни та відвідали місця бойової слави УПА. Окрім цього, молодь проводила традиційні тематичні заняття: теренові та спортивні ігри, інтелектуальні брейн-ринги, мистецькі конкурси, змаги з впоряду та співу. Так пластове юнацтво демонстрували свої знання та навички, здобуті протягом року.
Пластуни також відновили могилу невідомого бійця УПА, замінивши хрест, упорядкувавши навколишню територію та відправивши поминальну панахиду на місці поховання.
У цьогорічному обласному таборі взяло участь понад 100 пластунів з Яремчі, Фраги, Рогатина, Іваниківки, Надвірної, Печеніжина, Солотвина, Коломиї, Косова, Івано-Франківська та Чернівців.
Як сказав комендант табору Руслан Марцінків: «З кожним роком окружні табори стають все чисельнішими та якіснішими, і найприємніше, що кожного року до нас долучаються нові осередки з області. Крім того, цього року пластуни відзначають 20-ліття відновлення Пласту в Україні, і приємно, що організація, переборюючи різні перешкоди на шляху, активно працює та розвивається і є лідером серед дитячо-юнацьких та молодіжних організацій області та України».
Автор новини: ст. пл. Тарас Зень, ЧоК

Відбулась найбільша пластова спартакіада


Останніми вихідними жовтня у Івано-Франківську проходив найчисельніший спортивний пластовий захід «Спартакіада», який вже вп’яте організовує Івано-Франківський осередок Пласту. Цього року спортивні змагання відбувались за часткової фінансової підтримки Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Змагання були присвячені 65-й річниці створення Української Повстанської Армії та об’єднали понад сімсот пластунів різного віку з усіх куточків України.


Окрім популяризації здорового способу життя, організатори ставили за мету змагань вкотре нагадати учасникам велику українську визвольну боротьбу та надати можливість пластовому юнацтву попрацювати у командах.

На спортивні змагання зголосилось близько сімдесяти дівочих та хлоп’ячих команд різних вікових категорій, відібрано ж до участі було лише 48. Серед учасників були пластуни зі Львова, Івано-Франківська, Рівного, Києва, Луганська, Тернополя, Коломиї, Рогатина, Городка, Острога, Іваниківки, Самбора, Білих Ослав та ін.

У суботу в манежі коледжу фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчому комплексі проходили ігри з чотирьох видів спорту, а саме футболу, волейболу, баскетболу та гандболу. Ввечері приємною несподіванкою для учасників та гостей «Спартакіади» став концерт відомого українського рок-гурту «ОТ ВІНТА».

У неділю, заключного дня, відбулись фінальні ігри кращих команд. Вони показали, що в спорті найкраще серед юнаків вправляються луганчани із команди „Хлопці з Донбасу”, серед юначок фаворитами стали франківчанки, а саме команда „Станіславські перці”. Серед старших пластунів вже традиційно переможцями стала команда «Червона Калина».

На закритті змагань із вітальним словом до пластунів звернувся народний депутат України Зіновій Шкутяк, начальник управління у справах спорту ОДА Любомир Пасічняк, начальник управління у справах сім’ї та молоді ОДА Олександра Мечєва.

Як зазначив комендант пластової «Спартакіади» Руслан Марцінків: «Найголовніше те, щоб всі, хто приїхав сюди, зрозуміли, що найважливішим є пластова солідарність і спільна велика робота Пласту, як організації на благо своєї держави. Адже саме такі акції найбільш фізично вишколюють молоде покоління, котре просто повинне бути здоровим. Ще ми хотіли показати що не зважаючи на те, що вояки УПА, котрі ще досі чомусь не є визнаними українським урядом, заслуговують гідної пошани і того, щоб на честь їхньої боротьби називались подібні спортивні змагання».

З 2006 по 2009 рік щороку депутатом обласної ради Русланом Марцінківим були організовані обласні табори для дітей віком від 12 до 17 років. 2006 рік – «Залишись на  мить», урочище Бідун, біля с.Крилос Галицького району, табір на основі історії Галицько-Волинського князівства, 2007 рік «Лицарські вогні» – урочище Осова Поляна Рогатинського району, 2008 рік «Бандерштат» - за маршрутом с.Грабівка Калуського району – с.Луквиця Богородчанського району, табір присвячений 100-річчю провідника ОУН, пластуна Степана Бандери, 2009 рік «В пам'ять Грома», присвячений памяті полковника УПА Михайла Твердохліба «Грома».

 

 

Усі статті можна обговорити на Форумі округи

 

 


Copyright (c) Zeus 2006 - (c) Odin 2008 All rights reserved.

apostol27(at)mail.ru

albatros@ukr.net