Home 
НОВИНИ 
Події року 2007 
ДЮПЦ (о) 
Осередки 
Реєстр Уладів 
Документ 
Методичка 
Книга гостей 

 

 

Літопис Івано-Франківської округи

         2007  2006   2005

Актуальні новини в кінці сторінки

4.01.2007 р  Запалала Різдвяна свічечка.   У приміщенні Народного дому "Просвіта" (м.Івано-Франківськ) на сам вечір розпочалоася містерія Пластової Різдвяної свічечки Виступ у оновленій світлиці розпочав отець Роман Кострабій словами "уявіть, що ми перенеслися в той час, коли не було ще електрики, комп’ютерів, мобільних телефонів, на дві тисячі літ назад, в той час коли народився Ісус” . Вечір відвідав наш бард ст.пл.А.Винницький, ВБ, і під стрім металевих струн заспівав лемківські колядки. Виступали курені юнацтва із своїми версіями загально знаних колядок. родзинкою виступу зокрема став найменшенький із куреня №59 С.Ленкавського який в стилі реп доспівував "святиий Миколай!".  Авторами заходу стали друзі Т.Зень "ЧоК" В.Соколовська (покищо ще не "ЧоК" але хтооозна :)! )

13-14.01 – у приміщенні кафе „Химера” представники УСП куреня „Чота Крилатих” святкували прихід Нового року (за старим стилем). Найурочистішим моментом для присутніх стало прийняття трьох добровольців до прихильників Куреня з правом носіння хустки. До пластової домівки з’їхалося чимало пластунів (Львівщина, Тернопільщина і Івано-Франківщина), з тієї ж нагоди – святкування Старого-Нового року.

14.01 – Директор управи осель „Чота Крилатих” та Сокіл пл.сен. Степан Красілич,ЧоК перетнув 50-річний екватор свого життя, сповненого Небом і Мріями. Вітаємо!

21.01 – в приміщенні ДЮПЦу проведено станичні дебати серед юнацтва на тему „Пласт зможе об’єднати Україну”. Перемогли дівчата із куреня ч. 22 і підготовчого куреня М.Рудницької. Змагання організували В.Голутяк і Т.ЗеньЧоКи.

22.01 – на Вічевому Майдані відбувся святочний мітинг з нагоди 88-ї річниці  ЗУНР. У покладанні вінків до пам’ятників Д.Бачинського, Д.Вітовського, УСС, взяли участь пластуни.

26.01 –  Проведено нараду осередкових в приміщенні ДЮПЦ(м). Голова округи Р.Марцінків, коротко прозвітував про участь у нараді окружних у Києві 20 січня, про створення Скаутського об’єднання Пласту і СПОКу (передбачається, що головуватиме представник від Пласту), про появу типового положення статуту Пласту, про стан розвитку округ акцентуючи, що наша округ посідає друге місце по кількості залученої молоді. Кошти доїзду осередковим відшкодовано.

28.01 - Велика Теренова Гра до річниці подій в Крутах. Зокрема і пластуни обласного центру змагалися за першість на дванадцяти точках Станіславова. В цей же день на вулицях міста пластуни роздавали флаєри та поширили плакати. В листівках звучало потання: „А ти зміг би віддати своє життя за Україну?”, із зворотної сторони видруковано фрагмент промови М.Грушевського на похороні учасників бою під Крутами , як нагадування про подвиг та трагедію 300 юнаків у Крутах..

29.01 – День героїв Крут. На телебачення „Галичина” проведено круглий стіл на тему „Річниця бою під Крутами – реальність і перспективи” із лідерами громадського об’єднання „Пора”, „Останній ряд”, „Національний Альянс” та „Пласт” (В.Соколовська, Т.Зень, В.Епельбаум).

30.01 – В приміщенні обласної державно адміністрації проведено круглий стіл на тему „Віражі нашої історії: битва під Крутами” за участю представників молодіжних та жіночих громадських організацій, міжвузівської студентської ради області, Молодіжної адміністрації. Роблячи вступ п. Н.Лоїк дала відомості про історичні події 1918- року, головуюча О.Мечева запросила присутніх включитися в обговорення теми: „урок, який нам дала історія”. Найактивнішим доповідачем став заступник директора „Меморіал” та керівник „Пори” п.Р.Коцаба, який дав критичну оцінку процесам державотворення „під непрофесійним керівництвом Грушевського та Винниченка, що зрадили добровольців, пославши їх на смерть; а на полі бою п’яна офіцерня втекла полишивши молодь...!”. Всі погодилися, що ці повчальні сторінки не належить називати „святом”, але „днем пам’яті”. Традиційно прозвучали аналогії подій під Крутами із подіями Майдану.  Що ж,  історія має властивість повторюватися…

3.02 – Пласт взяв участь у Спартакіади серед молодіжних громадських організацій Франківщини. Як результат – ІІІ місце у тенісі і І-е у стрільбі!

christmas01.gif

лютий.2007 – розпочинає свою роботу обласний дитячо-юнацький пластовий центр! (План далі). Очолить роботу центру ст.пл. Віталій Епельбаум, ЧоК,  досвідчений виховник що пластує ось вже понад 17 років.

6-9.02 В друкарні „Місто-НВ” вийшов перший номер юнацького видання для УПЮ округи „Є!”. У форматі А5 на 16 сторінках будуть дописи юнацтва, цікавинки, жартома і всерйоз та інше. Головним розповсюдником є В.ГолутякЧоК, просимо звертатися за інформацією про спосіб отримання видання. Наклад - 500 екз. Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці над наповненням. Очікуємо на об’єктивну оцінку юнацтва, в разі критики просимо конструктивні пропозиції.                 

На оселі „Чота Крилатих” поблизу смуги літовища завершується будівництво господарського будинку із їдальнею (площа 9х18 м.) Збудовано „коробку”, плац, встановлено криниці, облаштовується гідропідвід,  дах ще незавершений. На завершальні роботи планується виділення додаткових (до 70 тис.грн.) коштів з ГУТіК за сприянням  В.Федорака. Будівництво планується завершити до липня місяця ц.р. Про якість наразі нічого не відомо! Набагато краща ситуація із готельним куренем ім. Я.Рубель, (див.світлину) де практично всі зовнішні роботи завершено за винятком вікон та дверей. Управа Чоти наразі потребує додаткові  спонсорські кошти для завершення даху готельного приміщення. При євроколибі  викопано нову криницю.  

4.02 – в недільний день в Домівці Івано-Франківської станиці на запрошення голови округи та з повідомлення голови КПС про свій приїзд, зібралися лідери осередків. Від 10.00 проведено внутрішню нараду осередкових та обговорення найважливіших подій та планів на цей рік. Було вирішено про реалізацію більшості заходів та відповідальних осіб. По завершенню двогодинної організаційної частини присутні мали чудову нагоду поспілкуватися із представництвом із КПС (за винятком голови, який з певних причини не зміг завітати до кревної округи), а це референт членства в організації Дана Сацька та референт видавничої ділянки Ліна Остапчук . Коротко оповівши про стан справ в проводі, гості повідомили присутніх про нові формуляри звітності (бланки яких всі присутні отримали), про принцип прозорості розподілу коштів на крайові акції, про стан справ в інших округах, про електронну підписну розсилку, про правила набуття та зміни членства в уладах, про нові видання та відновлення друку „Юнак”, „В дорогу”. Нажаль обіцяний приїзд голови КПС ст.пл. Костянтином Яковчук-Басарабом V з невияснених причин невідбувся...

8.02 – у залі засідань обласної ради для участі у Круглому столі зібралися представники зокрема Молодіжної адміністрації, РХП, АЙЗЕК, „Відкрите суспільство”, „Молодіжна ініціатива”, „Обнова” (товариство української католицької молоді), „Осмомисл”, „Батьківщина молода” і „Пласт”. Зібрання мало нагоду почути коротку інформацію від В.Натуркача – начальника міського управління юстицій в справі заснування та ведення громадських організацій; О.Мечева (начальник УССМ) запропонувала всім присутнім включитися у створення і ідейного наповнення планових зустрічей та реалізацію молодіжно-громадських  проектів. До відома присутніх одним із позитивів співпраці управління і обласної ради депутатів, була вказана вагомий вклад Р.Марцінківа у прийнятті бюджету на молодіжні проекти в сумі 103тис.грн. Розподіл цих коштів проводитиметься на конкурснім розгляді проектів покликаною комісією у складі 9 осіб під керівництвом п. Олександри, зокрема в прийнятті рішень про розподіл коштів, братимуть участь голова комісії з питань молоді, спорту та розвитку фізичної культури Р.Марцінків, Ю.Міндюк (колишній вихованець Пласту, нині депутат облради і керівник МГО „Національний Альянс”), директор ДЮПЦ (о) В.Епельбаум.

11, 18, 23.02 Представники окружного проводу відвідали пластові осередкі у м. Коломия, Косів, Яремча, Богородчани. Проведено зустріч із усіма уладми, представлено до уваги новий друк юнацтва „Є”, ознайомлено із програмою заходів на 2007 рік. Принагідно побажали успіху в Пластових осягах, та прозвучало запрошення участі. В окремі розмові із станичними та виховниками прозвучала проблема „відсутності бажання зі сторни влади взагалі підтримати попри обіцянки будь які Пластові акції. Приміщення для заннять станиці Коломия, Косів шукають досі”. Планується відвідати й інші осередки.

20.02.2007рішенням обласної ради створено обласний дитячо-юнацький пластових центр підвідомчий Головному управлінню у справах молоді та спорту ОДА. Очолить центр В.Епельбаум, в приміщенні Пластової домівки станиці Івано-Франківськ ІІ порверх.

 

23-24.02 Вишкіл "Школа Молодих Вовків" зорганізований 29 куренем УСПС „Сіроманці” на базі турбази „Карпати” с. Яблунів. Організував – комендант пл.сен. В.ФедоракСМ, за сприянням МНС, та Управління туризму ОДА. На вишколі присутні 15 осіб (трьох з м.Самбір, решта з округи). В програмі практичні навчання та інструктажі професійних туристів та рятівників. Завершиться вишкіл „Великого племені вовків”  долученням до основної групи мандрівників на г.Говерлу (25.02 ранком). частина пластунів із Франківська вирушила у зимові Карпати, щоб пройти ряд цікавих лекцій і практичних занять по зимових мандрівках і особливостях зимового мандрівництва. Бажаючі мали змогу покорити г. Говерлу.

і сегож дня. – Пластуни Ордену Залізної Остроги  провели лещетарський табір на схилах Яблунівського перевалу.

23.02 в Богородчанах проведені традиційний семінар „Велика Гра” для вихователів ЗОШ. Організував семінар пл.сен. В.Гуляк, запрошено провід округи  В.Епельбаума, Т.Зеня та В.Дідик. Присутні акцентували потребу в матеріалах та виховній літературі.

04.03 (неділя) Голова ОПС, заступник та референт УПЮ округи завітали до станиці Болехів. Проведено робочу зустріч із заступником станичної пл.сен. О.Герцик, Гр, пл.сен. Любомиром Данилівим, ЦМ. Зустріч пройшла в Пластовій Домівці с.Поляниця. В обговорені діяльності виховного осередку заторкнуто питання стану приміщення, яке силами болехівських пластунів було відновлено з руїн знищеного приміщення адмінбудинку амбулаторії, нині ж юридично-майновий статус домівки перебуває під загрозою зміни користувача: на підставі рішення міськвиконкому приміщення може потрапити „під опис” та передано для „реприватизації” провладних структур.  Домівка добре облаштована для проведення новацьких таборів (до 100 осіб), та ведення туристичної роботи. Щороку силами Пласту та управління у справах сімї молоді та спорту проводяться 4 табори на базі Домівки с.Поляниця.

11.03 (неділя) провід округи відвідав станиці Рогати, Липівку та Фрагу. Виховники вказаних осередків представили новий провід округи, зокрема в приміщення сторічної гімназії, на сторінках якої зокрема вписано і діяльність пластових гуртків проведено коротеньку екскурсію, яка приємно вразила гостей своєю технічно-методичною базою, зібраної здебільшого коштом меценатів з діаспори. Кілька пластунів м.Рогатин оповіли про свій досвід участі в діаспорних таборах та іноземних студентських поїздках. Станична пл.розв. Ольга Тичківська  розповіла цікаві події із власного досвіду волонтерського руху Америки, де вона зокрема відзначилася у гімназійному конкурсі і виграла поїздку на навчання до Ґарварда, де теж не лишилася в затінку подій, але стала лідером кількох програм. Рогатин одна із найактивніших осередків вже кілька років поспіль брала участь в поїздках на табори ZHP Польщі. У с.Липівка в приміщенні школи громадилося два гуртки юнацтва та два новацький рій. Виховник пл.сен. Б.Стиславський висвітлив умови проведення виховної програми та представив свого помічника пл.прих. Василя, що зокрема є вчителем фізкультури. А як вже смеркалося, то провід округи нарешті дістався на до ст.Фраги. Отець пл.сен.Б.Стиславський представив свої два гуртки юнаків та юначок. На подяку за складений візит подарував голові та заступнику ОПС копії чудотворних образів Марії з дитятком. В паланці ведеться постійна виховна робота. Висловлено пропозицію проведення окружного табору УПЮ на терені славних земель рогатинщини, що мають тісний зв’язок із визвольними боями УПА. Поїздку традиційно організував голова ст.пл. Р.Марцінків, ОЗО, товаришував йому ст.пл.В.Епельбаум, ЧоК. Авто "Шкода-СуберБ" – надано ст.пл. П.Шкутяком, ОЗО. Спасибі Друже!

дивись Фотозвіт з поїздок  

 

18.03. у Львові: В рамках здачі ІІІ проби проведено презентацію старшопластунських куренів...... Водночас відбувався триденний Вишкіл Провідників Вишколів для юнацьких та окремо новацьких виховників. Від округи участь брали ст.пл. Р.Марцінків,ОЗО (юнацький провід) та ст.пл. Любомир Пиндус (новацький провід). Учасники вишколу відзначили чудову організацію. Вишколи традиційно проходили на базі 23 СПТУ, кажуть було смачно і весело.

а в цей час, у Києві: відбувся PR-журналістський вишкіл (участь від округи Т.Зень, ЧоК).. 

22.03 – В домівці Пласту пройшло цікаве театралізоване дійство під назвою «Життя – це так прекрасно!». Організували акцію курінь ім. Мілени Рудницької. Сценка була на вічну тематику любові, і несла в собі коротку історію про стосунки між двома закоханими. Також у імпрезі взяли участь добро і зло, завданням котрих було перетягнути на себе почуття обох сторін. До акції долучилися і хлопці, зокрема роль головного героя зіграв старший пластун прихильник Дмитро Ярема, котрий навчається на факультеті режисури місцевого Інституту Мистецтв.

24.03 – Була проведена гра „А чи справді ти знаєш українську мову?”. Кожен присутній у формі ігор міг перевірити свої знання з української мови та отримати нові.  

24-25.03 – Відбулась поїздка місцевих пластунів до Луцька для участі у Всеукраїнському інтелектуальному змаганні „Плазма - 2007”. Там франківчани отримали третє місце.

24.03 - проведено організаційну нараду Пласту + СПОК та Січі під головуванням, голови КПР та заступника голови СПОК  І.Капустіна,  у приміщенні Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України. Вирішили „прийняти пропонований статут за базу з наступним доопрацюванням комісії у пропорції 8+8+3”. „Віртуальне” об’єднання скаутів НСОУ очолюватиме пл.сен. Левко Захарчишин. Від округи делеговано В.Епельбаума. На внутрішній нараді Пласту зачитано листа від Н.Опалинської, яка висловила застереження з небезпеки (чи некорисності) об’єднання.

28.03 у селищі Верховина проведено зустріч із представниками влади (внутрішня політика та служба у справах неповнолітніх) в справі започаткування Пластової організації. Роз’яснення та методичні рекомендації надав директор обласного ДЮПЦу. Попередньо погоджено про проведення в наступному тижні чотиригодинного ВППП із шкільною молоддю (лідери) та підготовчими виховниками п.Світланою Дрислюк та п.Василем Бровчуком.

29.03 – До франківського Пласту на зустріч завітав відомий письменник Юрій Андрухович. Бесіда проходила у форматі ток-шоу, тому кожен охочий міг задати запитання письменникові. І цього ж дня – Пласт спільно з іншими молодіжними організаціями взяв участь у загальноміській толоці, прибирання проходило на березі річки Бистриця.

31.03 - гуртком „Кукарачі” проведено міська гра „Квест”. Слід зауважити про наростаючу популярність цієї гри серед молодіжних організацій. Оголошення та початок зголошення сягнули місячного терміну, що дало нагоду найповільнішим юнакам зголоситися.

Нині ж – юнацтво станиць прибирали свої домівки готуючись до свята Вербної неділі. Вітаймо Христа у чистоті!

та днесь – референт УПН пл.сен. В.Дідик організував нараду виховників УПН округи. Обговорено планування святкових заходів на квітневі дні.

Квітень 2007

12.04 Нам 95 а ми молоді! Давно вже Франківськ не бачив стільки пластунів. На акцію прибули більшість дієвих осередків області, та найбільше тішить, що не забракло пластунів із підготовчих осередків Городенки, Яремче. За загальними підрахунками участь взяли понад 650 осіб. Святковий марш очолив симфонічний оркестр музичного училища ім. Д.Січинського. На площі А.Шептицького відбулося урочисте відкриття вітання від влади та духовенства, складення Пластової Присяги та прийняття в Улад Новацтва. А вже по 18 над вечір в приміщенні обласної філармонії „не було де й яблуку впасти”, пластова молодь, влада, батьки та гості уважно слухали ваітальні слова від влади та пластового проводу. По завершенні вручень грамот розпочався концерт за участі пластових виконавців Т.Гривула, Б.Ляльки, А.Винницького та джаз-гурту „Шоколад”.

14.04 Хай кожен рік вам пишно зацвіте. Що ж то за пластун, що пожитку для громади не приносить. Свята – святами, але час на добрі вчинки. Власне кілька десяток пластунів станиці Ів.Франківськ вирушили із саджанцями до вул. П.Сагайдачного (приколійова вулиця). А вже в полудні висадивши 95 саджанців каштанів гамірною юрбою розходилися по власних домівках відчуваючи – день на марне не минув. (ДЮПЦ)

19.04 У Калуші в приміщенні Гімназії проведено презентацію Пласту для юних гімназистів (О.Онщук, В.Епельбаум (ДЮПЦ)). 

22.04  ІІ Всеукраїнська Акція "Серце до серця" успішно проведена і в обласному центрі. За участі пластунів та молоді з інших громадських організацій від ранку до вечора в центральних частинах Івано-Франківська зібрані кошти призначені на закуп тестового обладнання для новонароджених.

- і нині ж – в Києві проведено позачерговий Крайовий Пластовий З’їзд з метою остаточного погодження нового Статуту організації. З причини браку потрібної кількості делегатів „для кворуму” з’їзд перенесено.

21.04 В приміщення Домівки станиці Івано-Франківськ проведено зустріч з головою Руслано Желенком та представниками Карпатського фонду у справі надання гранту по програмі „Навчання кандидатів для створення прийомний сімей на Прикарпатті”. Фонд зацікавився та позитивно погодив  розпочати фінансування програми грантую.

23.04 Мер міста Івано-Франківськ нагородив грамотами 13 пластунів станиці в приміщенні Пластової Домівки та подарував 5 наметів.

29.04-2.05 Відбувся Вишкіл Виховників ч.92 УПЮнацтва на оселі Сокіл. Комендант Н.Опалинська, бунчужні А.Музала та В.Епельбаум. А 99% учасників вмшколу - Івано-Франківська округа. Є шанса, що Пласт поширюватиметься  в осередку Делятин Надвірнянського р-н. Слід відзначити, вишкіл пройшов,: якісно, смачно, весело, поетично і у спартанських умовах (на дворі -06 у ночі і сніг). Округа висловлює подяку Н.Опалинській за професійну реалізацію програми.

5.05 відбулася зустріч лідера групи Тартак Сашка Положинського із пластунами станиці Франківськ у приміщенні на Грушевського 31.

6.05 - вже традиційно,  несподіванка! В приміщенні ДЮПЦу відбулався зустріч із лідерами гурту ТНМК. За найкращі питання Фоззі нагородив пластунів призами. Станиця в захоплені. Очікувану зустріч із О.Скрипко. "ВВ" наразі перенсено на невідомий час.

11-13.05 Окружне Свято Весни в Грабівці Деталі в Новинах

19.05 - до пластової домівки ДЮПЦ-станиці Франківськ завітала представницька делегація із грантового фонду Нідерландів (амбасади), з метою ознайомлення із місцем та ресурсами  для реалізації програми "створення притулків сімейного типу на Прикарпатті". Головним куратором проекту буде Р.Марцінків при асисті О.Криволінської.

 

У ніч з 1 на 2 жовтня в Івано-Франківській міській лікарні
відійшов на Вічну ватру станичний станиці Іваниківка – ст. пл. Любомир Пиндус.
Причиною смерті стала дорожньо-транспортна пригода.
Друг Любомир був добровольцем куреня «Ордену Залізної Остроги», виховником юнацького гуртка,
виховником новацького рою, учасником і організатором багатьох пластових акцій.
Поховання вітбулося в середу, 3 жовтня в рідному селі хлопця о 16.00 год.
Спи спокійно, друже…
Друзі пластуни

Окружний Юнацький табір відбувся!
"Лицарські Вогні"
 14-27.07.2007р.
(с.Воронів ур. Осова Поляна Рогатинський рн )
Комендант ст.пл.В.Епельбаум тисни і дивись

  Табір проведено за підтримки:

Головного управління у справах молоді та спорту ІФОДА

ГО "Громадський форум"

Станиці Івано-Франківськ та паланки Рогатин

 

 

 

 


Copyright (c) Zeus 2007. All rights reserved.

Copyright (c) Zeus 2007. All rights reserved.

apostol27(at)mail.ru

apostol27(at)mail.ru